Skauda ranką? Pažvelkite išsamiai į priežastis, gydymą, prevenciją

0
16
Skauda ranką

Rankų skausmas yra dažna problema, sukelianti nepatogumus ir trukdanti kasdienei veiklai. Jis gali paveikti bet kurio amžiaus žmones ir atsirasti dėl įvairių priežasčių. Šiame straipsnyje nagrinėsime visus rankų skausmo aspektus, nuo jo šaknų iki gydymo ir prevencijos strategijų.

Dažniausios rankų skausmo priežastys:

Traumos: Nukritimai, smūgiai, pernelyg didelis rankų naudojimas ar netinkama technika dirbant gali sukelti sausgyslių patempimus, raumenų plyšimus, kaulų lūžius ir kitas traumas, sukeliančias skausmą.

Artritas: Osteoartritas, reumatoidinis artritas ir kiti artrito tipai sukelia sąnarių kremzlių irimo procesą, vedantį prie skausmo, uždegimo ir standumo.

Riešo kanalo sindromas: Šis sindromas atsiranda, kai nervas, einantis per riešą, suspaudžiamas, sukeliantį skausmą, dilgčiojimą ir nutirpimą rankoje ir pirštuose.

Karpalinio kanalo sindromas: Panašiai į riešo kanalo sindromą, šis sindromas atsiranda dėl nervo suspaudimo, tačiau jis paveikia riešą ir delną.

Tenesitas: Sausgyslių uždegimas, dažnai pasireiškiantis tenisininkų alkūnėje ir riešo sausgyslių uždegime, sukelia skausmą, patinimą ir judesių apribojimą.

Ganglioninės cistos: Gerybiniai navikai, susidarantys ant sausgyslių ar sąnarių, gali sukelti skausmą ir diskomfortą, ypač lenkiant ar spaudžiant pažeistą vietą.

Infekcijos: Bakterinės ar virusinės infekcijos, tokios kaip bursitas (sąnario maišelio uždegimas) ar artritas, gali sukelti skausmą, patinimą ir paraudimą.

Neurologinės problemos: Tam tikros neurologinės ligos, tokios kaip nervų pažeidimai ar neuropatija, gali sukelti skausmą, dilgčiojimą ir nutirpimą rankoje.

Diagnozavimas: kelias į tinkamą gydymą

Nustačius rankų skausmo priežastį, gydytojas gali skirti tinkamą gydymą. Diagnozavimo procesas apima:

  • Simptotų įvertinimas: Gydytojas išklausys jūsų nusiskundimų apie skausmo pobūdį, intensyvumą, trukmę ir lokalizaciją.
  • Fizinis tyrimas: Gydytojas apžiūrės jūsų ranką, patikrins jos judesių amplitudę, ieškos patinimo, paraudimo ar jautrumo.
  • Diagnostiniai tyrimai: Rentgeno spinduliai, MRT, kraujo tyrimai ar elektromiografija (EMG) gali būti naudojami siekiant atmesti kaulų lūžius, artritą, nervų pažeidimus ar kitas galimas priežastis.

Gydymo būdai: nuo poilsio iki operacijos

Priklausomai nuo diagnozės, gydytojas gali rekomenduoti įvairius gydymo būdus:

Poilsis: Svarbu leisti rankai pailsėti nuo veiklos, kuri sukelia skausmą.

Ledo kompresai: Šaltos kompresų aplikacijos pažeistai vietai gali sumažinti skausmą ir uždegimą.

Vaistai: Skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar paracetamolis, gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą.

Fizioterapija: Fizioterapeutas gali išmokyti pratimų, skirtų sustiprinti rankos raumenis, pagerinti judesių amplitudę ir sumažinti skausmą.

Ortopediniai įtvarai: Riešo ar pirštų įtvarai gali suteikti atramą ir sumažinti skausmą, ypač atliekant kasdienę veiklą.

Injekcijos: Kortikosteroidų injekcijos į pažeistą vietą gali laikinai sumažinti uždegimą ir skausmą.

Chirurginis gydymas: Kai konservatyvus gydymas nepadeda, gali prireikti operacijos. Tai gali apimti sausgyslių atstatymą, pažeistų sąnarių paviršių taisymą ar nervų atlaisvinimą.

Prevencija: apsaugokite savo rankas

Nors ne visada įmanoma išvengti rankų skausmo, galite imtis kelių žingsnių, kad sumažintumėte riziką:

Ergonomika: Pasirūpinkite, kad jūsų darbo vieta ir kasdienė veikla atitiktų ergonomikos principus. Venkite ilgai išlaikyti vieną rankos padėtį, darykite pertraukas ir naudokite tinkamus įrankius.

Stiprinimas ir tempimas: Reguliariai atlikite rankų raumenų stiprinimo ir tempimo pratimus, kad pagerintumėte jų lankstumą ir jėgą.

Svorio kontrolė: Antsvoris gali padidinti apkrovą rankoms, todėl palaikykite sveiką svorį.

Tinkama technika: Sportuodami ar atlikdami fizinius darbus, naudokite tinkamą techniką, kad išvengtumėte traumų.

Rūpinkitės savo sveikata: Kontroliuokite tokias ligas kaip diabetas ar reumatoidinis artritas, kurios gali padidinti rankų skausmo riziką.